Kuzey Marmara Otoyolu İhsaniye Viyadüğü

Kuzey Marmara Bölgesinde karayolu ulaşımında yaşanan trafik yoğunluğunu azaltacak, yerel ve transit trafiği rahatlatacak, ekonomik ve hızlı bir ulaşım hizmeti sağlayacak olan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, toplamda 270 km’lik güzergâha ulaşacak.

İstanbul’da otoyol ulaşımını Yavuz Sultan Selim köprüsü ve bağlantı yolları yardımıyla rahatlatacak, Trakya bölgesinin doğuya ulaşımını rahatlatacak, İstanbul içinde de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Köprüsü üzerindeki trafik yoğunluğunu azaltacak proje ile 3. Hava Limanına yolcu ulaşımı da hızlı ve konforlu olarak sağlayacak.

Kurtköy-Liman bağlantı yolu kavşağı kesimi ile şehir içi trafik yoğunluğu olan, Organize Sanayi Bölgeleri ve Sabiha Gökçen Hava Limanı ulaşımı rahatlatacak proje, İstanbul’dan geçen transit trafik, Osmangazi Köprüsü ile Bursa-İzmir ulaşımını kısaltacak, İzmit-Akyazı kesimleri ile de Orta ve Doğu Anadolu bölgelerine de ulaşımı kolaylaştıracak.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Avrupa güzergahı İhsaniye mevkisinde bulunan ve İtme – Sürme tekniği ile yapılan İhsaniye Viyadüğü çalışmaları TeknoVinç ile başladı.

Tekno Vinç, projede 10 ton taşıma kapasitesine sahip 1 adet MCT 205  kule vinç ve 10 ton taşıma kapasitesine sahip 1 adet MC 205 B model kule vinç ile yer alıyor. TeknoVinç tarafından, kule vinçlerin çarpışmasını önleyici alan kontrol sistemi ile projeye özel bir mühendislik uygulaması da yapıldı.

Bir yanıt yazın