Galataport Projesi 

30 dönüme yakın alanıyla, İstanbul’un en büyük ve önde gelen meydanlarından biri olacak. İstanbul’un çehresini değiştirecek proje ile Karaköy sahil şeridi halkın kullanımına açılarak, şehri denizle buluşturacak.
Kruvaziyer gemi terminali olarak kullanıma açılacak Galataport projesi aynı zamanda çağdaş sanatın en iyi örneklerine ev sahipliği yaparak, yeni bir kültür-sanat merkezi olarak hizmet verecek.
Proje kapsamındaki binaların maksimum yükseklikleri mevcut durumdan daha düşük olacak şekilde planlanan projede Tekno Vinç de 1 adet 16 ton kaldırma kapasiteli MC 310 model kule vinç ile yer alıyor. Maksimum taşıma kapasitesi 16.000 kg MC 310 model kule vinç, 50 metre bom ucu ve bom ucunda 4.900 kg taşıma kapasitesine sahip.
Projenin ilerleyen dönemlerinde, TeknoVinç tarafından iki farklı model kule vinç projeye dahil edilecek. Sevk edilecek 2 kule vinçten biri 10.000 kg maksimum taşıma kapasitesine sahip MD 208 model kule vinç ve ikinci olarak 12000 kg maksimum taşıma kapasitesine sahip MD 238 J12 model kule vinç.

Galataport Projesi, bir şehir projesi olarak İstanbul ve bölgenin mahalle dokusuna uyumlu bir yerleşim planına sahiptir. Proje ile, şu anda erişime kapalı olan Karaköy sahil şeridi, halkın kullanımına açılarak şehri denizle buluşturan bir promenada dönüştürülecektir. Binaların arasında oluşturulacak koridorlardan, Boğaz’a görsel ve fiziksel erişim sağlanması hedeflenmektedir. Proje kapsamındaki binaların maksimum yükseklikleri ise mevcut durumdan daha düşük planlanacaktır.

Bir yanıt yazın