Kadir Cüvelek Kickboks Dalında İkinci Kez Avrupa Şampiyonu Oldu

Türkiye Milli Takım Sporcusu Kadir Cüvelek Kickboks Dalında İkinci Kez Avrupa Şampiyonu Oldu.
Türkiye Milli Takım sporcusu Kadir Cüvelek Tekno Şirketler Grubu sponsorluğunda, Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen Wako Avrupa KickBoks Şampiyonası’nda ikinci kez “Avrupa Şampiyonu” oldu.

Yunanistan’ın Atina şehrinde 25.06.2018 tarihinde başlayarak 5 gün süresince devam eden Wako Avrupa KickBoks Şampiyonasına Tekno Şirketler Grubu sponsorluğuyla katılan Kadir Cüvelek, ikinci kez Avrupa şampiyonluğunu kazanarak Türkiye’ye büyük bir başarı getirdi. 48 ülkenin katılımı ile gerçekleşen Wako KickBoks Avrupa Şampiyonası büyükler kategorisinde 67 kiloda mücadele eden Kadir Cüvelek, yaptığı toplam 3 maçta sırasıyla Bulgaristan, İspanya ve Yunanistan’lı rakiplerini mağlup ederek birincilik ödülünü aldı.

Wako KickBoks Avrupa Şampiyonası’nda ikinci kez şampiyonluk kazanan Kadir Cüvelek; “Çalışmalarımızın karşılığını, Türk bayrağımızı dalgalandırarak ve İstiklal Marşı’mızı okutarak aldık. Başarıya giden yolda aile ve dostlarınızın desteği çok önemli. Bunu bana fazlası ile sağladıkları için herkese teşekkür ediyorum. Bu duyguyu ikinci kere yaşadığım için çok mutlu ve gururluyum. Özellikle ülkemiz koşullarında bir sporcu için en önemli konu da sponsor desteğidir. Bu ve bundan önceki tüm şampiyonluklarımda bana inanan, tüm hazırlık sürecimde yanımda olan, desteğini ve ilgisini esirgemeyen Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu’na çok teşekkür ederim. Sponsorluğun yanı sıra bir aile desteği ile şampiyonluğa giden yolda bana güç kattı” dedi.

Türkiye Milli Takım sporcusu olan Kadir Cüvelek’in KickBoks dalında kazandığı önemli dereceler arasında 2013 yılına ait “Dünya Üçüncülüğü”, 2014 yılına ait “Avrupa Birinciliği”, 2015 yılında da İtalya Rimini’de düzenlenen Dünya Kickboks Şampiyonasında “Dünya İkinciliği” yer alıyor. 2016 yılında Sırbistan Belgrad’da yapılan ve Fighting Night Gala Professional Kick Boxing Organization’un düzenlediği mücadelede, Sırbistanlı rakibini üç round sonunda mağlup ederek “Altın Kemeri” kazanan Kadir Cüvelek’in birçok amatör KickBoks müsabakasında da önemli dereceleri bulunuyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

Adresimiz

Tekno Plaza, Şehit Şakir Elkovan Caddesi,
No:2 A Blok, 34750


Ataşehir/İstanbul

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial