Başkanın Mesajı

Bizi biz yapan değerli iş ortaklarımız, dostlarımız ve kıymetli çalışanlarımız,

Yazıma kısa bir kuruluş hikâyesi ile başlamak istiyorum.

Babamız Atalay Coşkunoğlu, uzun yıllar müteahhitlik yaptıktan sonra iki ayrı dönemde Karayolları Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Durum böyle olunca rahmetli ağabeyim Ahmet Coşkunoğlu ile birlikte bizim de çocukluğumuzdan itibaren Türkiye’de görmediğimiz yer, tozunu yutmadığımız şantiye, üzerinden geçmediğimiz yol kalmamıştı.

Dolayısıyla inşaat sektörünün gelişimiyle beraber en büyük eksikliklerinden birisinin iş ve iş makinelerinin tedarik ve servis zinciri olduğunu, yaşadığımız tüm bu tecrübelerden sonra fark ederek, 1986 yılında Tekno İnşaat Makinalarını kurduk.

Aslında bu kuruluş hikâyesi Tekno Şirketler Grubu olarak benimsediğimiz misyonun temel taşlarını oluşturuyor.
Biz her zaman, Türkiye’de potansiyel olarak gelişeceğine inandığımız konuları kendimize hedef olarak seçtik. Yapılanları takip etmek ya da geliştirmek yerine, yapılamayanları başarmanın ve bu alanlarda Türkiye’ye liderlik etmenin yollarını aradık. Ve şimdi dönüp arkama baktığımda sektörünün lideri olan, Türkiye’de kendi alanlarında pek çok ilke imza atmış 8 farklı şirketi bünyesinde barındıran bir grup şirketi olduğumuzu görmenin gururunu yaşıyorum.

TeknoVinç olarak Türkiye’deki ilk kule vinç kiralama operasyonunu başlatan firma olduk, Tekno Asfalt olarak başta Boğaziçi köprüsü olmak üzere Türkiye’deki bir çok yola ve köprü projesine imzamızı attık, İtalyan Maccaferri grubunun Dünya üzerindeki ilk ve tek ortağı Tekno Maccaferri olarak Düzce’de yüksek teknolojiye sahip bir üretim tesisi kurduk ve ihracata başladık, Tekno Ray Solar olarak Konya’da, Türkiye’nin en büyük güneş enerjisi santralini kurarak sektörünün örnek gösterilen firması haline geldik. Bilmenizi isterim ki, bulunduğumuz sektörlerdeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmemiz ve Türkiye’nin her yerine dünyayla eş zamanlı bu gelişmeleri sunabilmemiz, Tekno Şirketler Grubu’nun ulaştığı liderliğin temel taşlarını oluşturmaktadır.

Başarı hikâyeleriyle dolu bu 30 yıllık süreçte Tekno’yu bu günlerine getiren ve bize yol arkadaşlığı yapan tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber, kalıcı değerler üretmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Tekno ailesinin bir parçası olan sevgili çalışanlarımız ve değerli iş ortaklarımızla birlikte, yeni ilklere imza atmak dileğiyle…

Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı
Altay COŞKUNOĞLU

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 577 63 00 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

Adresimiz

Tekno Plaza, Şehit Şakir Elkovan Caddesi,
No:2 A Blok, 34750


Ataşehir/İstanbul

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial